Kontakt

Adres
ul. Wolności 15
11-700 Mrągowo
Telefon
tel.(089)741-32-95
Godziny otwarcia:
wt., pt. 10.00 - 14.00

Aktualności

Grupa śpiewacza "Masuren Klang" wydała swoją drugą płytę CD.

Mrągowskie Stowarzyszenie Niemieckie "Niedżwiedzia Łapa"

Wydarzenia
Spotkanie powiatu Remsched

W dniach do 23 do 24 sierpnia 2008 uczestniczyliśmy znowu w spotkaniu powiatu w Remsched. Tym razem byliśmy tylko małą grupką. Nasz zespół śpiewaczy "Masuren Klang" swoimi pięknymi popularnymi pieśniami ludowymi w języku polskim i niemieckim ożywił atmosferę i wprowadził całe towarzystwo w wyśmienity nastrój i wywołał niekończące się owacje.


Nasze letnie podróże

6 lipca 2008 zorganizowaliśmy dla naszych członków krótką wycieczkę do muzeum "Dönhoff" w Galkowie, a następnie doKrutynii i Galindii. Ten wyjazd to prawdziwy sukces. Wszystkim się bardzo podobało i wyrazili oni pragnienie przedsięwzięcia czegoś podobnego w najbliższym czasie, być może w przyszłym roku.

Wycieczka seniorów 2008

Samodzielne przygotowywanie posiłku

W poszukiwaniu osobliwości

Wycieczka z niespodziewanymi spotkaniami


Wycieczka młodzieży

Nasza Jubilatka Pani Wilhelmina Nikel obchodziła w dniu 7 lipca swoje 100 Urodziny. Serdecznie gratulujemy i życzymy następnych wielu dni w zdrowiu i radości.


Na Festynie letnim w Olsztynku swoją obecność zaakcentowało stowarzyszenie "Niedźwiedzia Łapa" poprzez występ zespołu "Masurenklang".

W grudniu 2007, tak jak i w latach ubiegłych odbyło się w Stowarzyszeniu tradycyjne spotkanie adwentowe dla ok. 60 osób. Przygotowano też 280 paczek dla dzieci w wieku od 1-12 lat. Dzięki zaangażowaniu Przewodniczącej, Pani Berty Ćwiek , również seniorki otrzymały upominki- niespodzianki, podobnie jak w poprzednich 6 latach.

W grudniu przeprowadzono też ostatnie w starym roku posiedzenie Zarządu, na którym podsumowano całoroczną działalność organizacji i rozmawiano o planach na nadchodzący rok.

Zorganizowano też uroczystą kolację Wigilijną dla członków stowarzyszenia. Przy dźwiękach pieśni adwentowych i bożonarodzeniowych, w blasku świec, w udekorowanej świątecznie świetlicy stowarzyszenia uczestnicy spotkania przeżyli wzruszające, niepowtarzalne chwile.

W 2008 roku członkowie organizacji, własnym udziałem zorganizowali spotkanie z okazji "Ostatków". Wzięło w nim udział ok. 40 osób. Grupa śpiewacza "Masurenklang umiliła uroczystość.

Strona powstała dzięki dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie. Copyright © 2008 All rights reserved.